gimpol
Nawigacja
GIMPOL
  Strona Główna
  Artykuły
  Konspekty lekcji
  Sprawdziany
  Kategorie Newsów
  Linki
  Galeria 2010
  Galeria 2011
  Galeria 2012
  Galeria 2013
  Szukaj
  Kontakt

Ostatnie Artykuły
"CZY ZNASZ TĘ LEKTYR...
Byłe(a)m w teatrze.
W TEATRZE ANIMACJI
Rymowanki wielkanocne
XII Targi Edukacyjne
Ankieta
Czy podoba Ci się film "Bitwa pod Wiedniem" w reżyserii R. Martinelli ?

TAK

NIE

NIE MAM ZDANIA

Musisz się zalogować, żeby móc głosować w tej Ankiecie.
Projekt edukacyjny klasy IId
18 kwietnia br. zespół klasowy IId zaprezentował zaproszonym pedagogom, rodzicom oraz koleżankom z klasy IIIc efekty swojej pracy nad projektem edukacyjnym: Mówię, więc jestem. Czy język jest środkiem komunikacji międzyludzkiej?
Celem projektu było zaprezentowanie i udowodnienie, że język, jako kod, jest środkiem komunikacji międzyludzkiej oraz, że - poza jego językową realizacją - istnieje cały ciąg zachowań, symboli, gestów i znaków, które również stanowią sposób porozumiewania się ludzi. Aby to udowodnić, uczniowie klasy IId opracowali wiadomości dotyczące języka mówionego, pisanego oraz wizualnego (gesty, mimika, znaki). W ich prezentacji nie zabrakło zatem informacji o akcie komunikacji oraz typach kontaktu. Przedstawili również wiadomości z zakresu literatury pięknej i jej gatunków literackich, a także informacje na temat związków frazeologicznych i komunikatów o funkcji perswazyjnej. Uczestnicy projektu zaprezentowali ponadto pantomimę oraz znaki, dzięki którym możliwy jest akt komunikacji, nawet wtedy, gdy jego uczestnicy posługują się różnymi językami.
Przedmiotem, w ramach którego pracowano nad projektem, był język polski. Realizacja tematu uwzględniała treści nauczania z podstawy programowej tego przedmiotu i obejmowała takie umiejętności jak: samodzielne docieranie do informacji, podejmowanie refleksji nad znaczeniem słów i dążenie do ich dokładnego rozumienia, a także uzyskanie coraz większej świadomości funkcji środków językowych, służących formułowaniu wypowiedzi. Inne treści nauczania, które uczniowie realizowali podczas prezentacji wyżej opisanego projektu, to: zdobywanie wiedzy o różnych odmianach polszczyzny i umiejętność ich poprawnego wykorzystywania w różnych sytuacjach. Ponadto uczestnicy projektu pogłębiali znajomość etyki mowy i etykiety języka, poznając i tworząc różne formy wypowiedzi pisemnej.
Realizując projekt posłużono się różnorodnymi formami, takimi jak: prezentacja słowno-muzyczna, scenki rodzajowe, gry z publicznością, prezentacje multimedialne, plansze informacyjne oraz gazetka okolicznościowa.
Zdjęcia z tej imprezy dostępne są w galerii.


Dodane przez mariola dnia 19.04.2013 21:55:45
0 Komentarzy ~ 238 Czytań Drukuj
Motywy literackie w lekturach gimnazjalisty
20 marca br. już po raz drugi, uczniowie naszego gimnazjum mieli okazję wziąć udział w niezwykłej lekcji języka polskiego pod hasłem "powtórka przed egzaminem". Wtedy właśnie członkowie Koła Miłośników Języka Ojczystego przygotowali prezentację multimedialną obrazującą motywy literackie najczęściej spotykane w lekturach gimnazjalistów. Tak jak w roku ubiegłym - uczniom klas trzecich - została zaprezentowana problematyka arkadii, antyutopii, rycerza, wędrówki oraz cierpienia, wzbogaconej w tym roku o literaturę przedstawiającą motyw Holokaustu. Poza tym wszyscy trzecioklasiści otrzymali materiały dydaktyczne utrwalające zdobytą podczas prezentacji wiedzę. Miejmy nadzieję, że nauka nie pójdzie w las, a jej efekty zaowocują już wkrótce wysokimi wynikami podczas egzaminów gimnazjalnychsmiley
Zdjęcia z tej imprezy dostępne są w galeii.


Dodane przez mariola dnia 19.04.2013 21:50:11
0 Komentarzy ~ 233 Czytań Drukuj
Dzień Drzwi Otwartych
Jak co roku członkowie Koła Miłośników Języka Ojczystego razem z innymi gimnazjalistami powitali u murach naszej szkoły szóstoklasistów, którzy w Dniu Drzwi Otwartych przyszli do nas z wizytą. Z tej okazji w świetlicy szkolnej przygotowano dla nich prezentację działalności Koła. Nie zabrakło zatem plakatów informujących o imprezach przygotowanych przez członków Koła Miłośników Języka Ojczystego oraz pokazu twórczości młodych talentów. Całość została uwieńczona multimedialnym sprawozdaniem obrazującym efekty pracy miłośników języka ojczystego.
Zdjęcia dostępne w galerii.

Dodane przez mariola dnia 02.03.2013 16:37:29
0 Komentarzy ~ 243 Czytań Drukuj
Zajęcia w Bibliotece Pedagogicznej w Śremie
Dnia 25 lutego 2013 roku członkowie Koła Miłośników Języka Ojczystego wraz z opiekunem uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez pracownika śremskiej filii Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu. Celem lekcji bibliotecznej było zapoznanie uczniów z księgozbiorem, przybliżenie gimnazjalistom metod korzystania ze zbiorów bibliotecznych, w tym również z książek elektronicznych. Członkowie szkolnego koła zainteresowań zapoznali się również ze sposobem wyszukiwania publikacji w katalogach on - line. Zdjęcia ze spotkania w bibliotece dostępne są w galerii .

Dodane przez mariola dnia 25.02.2013 17:58:50
0 Komentarzy ~ 211 Czytań Drukuj
Renowacja sali 405.
W piątek, po zakończonych zajęciach dydaktycznych i przed weekendem rozpoczynającym ferie zimowe, klasa IId uczestniczyła w ćwiczeniach utrwalających umiejętność pracy zespołowej. Zadanie to było o tyle ważne, gdyż w niedalekiej przyszłości ten zespół klasowy będzie musiał zrealizować i zaprezentować projekt gimnazjalny. Dlatego też uczniowie IId, myśląc już o tym zadaniu, postanowili popracować razem nad renowacją swej sali lekcyjnej i przekonać się, czy wspólnie są w stanie zrobić coś pożytecznego. Pomalowali więc krzesła i dolne części ławek, a z pomocą dorosłych wymienili blaty, które zresztą sami zakupili. Efekt końcowy przerósł ich najśmielsze oczekiwania, gdyż wystrój sali po renowacji zmienił się diametralnie.
Przebieg pracy zespołowej został uwieczniony na zdjęciach dostępnych w galerii.Dodane przez mariola dnia 23.02.2013 11:55:35
0 Komentarzy ~ 226 Czytań Drukuj
Czy znasz tę lekturę?
W styczniu zostały wręczone dyplomy gimnazjalistkom, które wygrały szkolny konkurs Czy znasz tę lekturę? propagujący czytelnictwo wśród młodzieży naszej szkoły. W zmaganiach konkursowych najlepszymi okazały się uczennice z klasy Ia: Maja Ławniczak, Zofia Oleszak i Marta Nikityn. Zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Dodane przez mariola dnia 23.02.2013 11:47:34
0 Komentarzy ~ 217 Czytań Drukuj
Jasełka szkolne
20 grudnia 2012 r. w stołówce szkolnej zostało zorganizowane spotkanie jasełkowe dla rodzin występujących nauczycieli i uczniów z koła teatralnego. Po obejrzeniu przedstawienia dzielono się wrażeniami przy świątecznym bożonarodzeniowym stole. Dzień później dwukrotnie wystawiono Jasełka dla pozostałych pracowników i uczniów naszej szkoły.
Zdjęcia dostępne w galerii .

Dodane przez mariola dnia 14.01.2013 17:55:55
0 Komentarzy ~ 250 Czytań Drukuj
Konkurs Złota Żaba
7 grudnia 2012 r. w naszej szkole odbył się szkolny etap Konkursu w Dziedzinie Literatury i Języka Polskiego, w którym wzięło udział 21 uczniów. Do drugiego etapu rekomendowana została Eliza Wawrzynowicz z klasy IIb.

Dodane przez mariola dnia 14.01.2013 17:32:52
0 Komentarzy ~ 243 Czytań Drukuj
Konkurs Jednego Wiersza
W listopadzie został rozstrzygnięty zorganizowany przez Bibliotekę Publiczną Konkurs Jednego Wiersza, w którym nasza uczennica, Kamila Matuszewska z klasy IIId zajęła III miejsce, natomiast Marta Kalinowska z klasy If zdobyła wyróżnienie. Zwyciężczyniom serdecznie gratulujemy!

Dodane przez mariola dnia 14.01.2013 17:26:44
0 Komentarzy ~ 229 Czytań Drukuj
Jasełka If
Dźwiękami kolędy "Wśród nocnej ciszy" rozpoczęło się nietypowe w swej formie spotkanie opłatkowe klasy If, która z okazji Świąt Bożego Narodzenia z pomocą członków Koła Miłośników Języka Ojczystego przygotowała 20 grudnia 2012 roku miłą niespodziankę swoim rodzicom. Uczniowie tej klasy starannie dopracowali każdy szczegół tej klasowej imprezy, nie zapominając nawet o stosownych zaproszeniach wręczonych wcześniej wszystkim gościom. Przebrani w kostiumy pierwszoklasiści zaprezentowali historię narodzin Jezusa. Po skończonym przedstawieniu uczniowie podzielili się opłatkiem ze swymi rodzicami i ugościli ich słodkim poczęstunkiem.
Zdjęcia dostępne w galerii .

Dodane przez mariola dnia 29.12.2012 19:21:26
0 Komentarzy ~ 227 Czytań Drukuj
"CZY ZNASZ TĘ LEKTURĘ ?"
UWAGA UCZNIOWIE KLAS: I, II, III!
ZAPRASZAM DO UDZIAŁU W KONKURSIE CZYTELNICZYM "CZY ZNASZ TĘ LEKTURĘ?" ORAZ DO ZAPOZNANIA SIĘ Z TREŚCIĄ REGULAMINU.

Dodane przez mariola dnia 19.10.2012 18:17:50
0 Komentarzy ~ 309 Czytań Drukuj
Strona 1 z 5 1 2 3 4 > >>
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Zapamiętaj mnieRejestracja
Zapomniane hasło?
Adam Mickiewicz Dwa słowa
Gdy sam na sam z tobą siedzę, Nie mam czasu o nic pytać: Patrzę w oczy, ustek śledzę, Chciałbym wszystkie myśli czytać Wprzód, nim w oczętach zaświecą; Chciałbym wszystkie słówka chwytać Wprzód, nim od ustek odlecą; -- I nie potrzeba tłumaczyć, Co chcę słyszeć, co zobaczyć. Rzecz nietrudna i nienowa, Moja luba! te dwa słowa: K o c h a m  c i e b i e,  k o c h a m  c i e b i e. Innego nie chcę widoku, Kiedy z tobą będę w niebie; Tylko niech te dwa wyrazy, Napisane w twoim oku, Odbite po tysiąc razy Widzę wszędzie wkoło siebie. I innej muzyki w niebie Nie chcę od wschodu jutrzenki Słyszeć do zachodu słońca; K o c h a m  c i e b i e,  k o c h a m  c i e b i e. Dość mnie tej jednej piosenki Z waryjacjami bez końca.
Reklama

gimpol

KMJO

gimnazjum nr 1

friko

Shoutbox
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

Brak postów.

Powered by: PHP-Fusion v6.01
voodz theme by: sonar
hosting